Jak vybrat správnou kuchyňku?

Malý objevitel ve vašem domě touží stále více pomáhat a zapojovat se do běžného chodu domácnosti. Skvělé! Než však bude moci míchat skutečná jídla na velkém sporáku,

Jak vybrat správnou kuchyňku?

Malý objevitel ve vašem domě touží stále více pomáhat a zapojovat se do běžného chodu domácnosti. Skvělé! Než však bude moci míchat skutečná jídla na velkém sporáku, uplyne v řece ještě spoustu vody. Pořiďte kuchyňku, která odpovídá velikosti vašeho dítěte. Jak si správně vybrat?

I šéfkuchař musí někde začít

Prostor pro fantazii a dostatek možností pro tvořivost. To je základ každé kuchyňky. Dnes je kladen důraz také na kvalitu použitých materiálů. Pokud i vy sdílíte názor, že dřevěné hračky jsou nadčasové a věčné, pořiďte svému dítěti jednu z nejoblíbenějších kuchyněk současné doby. Kuchyňka je zhotovena ze dřeva a látkových doplňků a nabízí vše, co si váš malý kuchtík bude přát – sporák, dřez, troubu, hodiny, věšáky, i dostatek úložného prostoru pro další vybavení kuchyně.

Jaký materiál vybrat?

Rozhodujete se mezi plastovou a dřevěnou kuchyňkou? Shrňme si výhody a nevýhody jednotlivých materiálů, které jsou pro kuchyňku použity:

- Dřevěná kuchyňka je vyrobena z ekologického materiálu, který je navíc dostatečně stabilní a lze jej jednoduše připevnit ke zdi, aby nedošlo k převrácení. Přírodní materiál je bezpečný i pro nejmenší děti. Vzhled dřevěných kuchyněk je přirozený a realistický – děti si budou připadat jako dospělí kuchaři. Nevýhoda dřevěné kuchyňky je její vyšší pořizovací cena.
- Plastová kuchyňka je cenově levnější oproti dřevěné variantě. Je také velmi snadné ji přemístit – pokud tedy máte v plánu měnit její pozici v rámci místnosti či bytu, manipulace s plastovou kuchyňkou je skutečně rychlá. Plast není tak pevný jako dřevo, proto mohou mít děti problém dovřít dvířka nebo zasunout šuplík, který se může ohnout.

Pro jak staré děti jsou kuchyňky vhodné

Většina rodičů se shodne na tom, že děti touží v kuchyňce vařit sotva dokážou pevně stát na nohou. Otevírat a zavírat dvířka jim bohatě stačí ke štěstí. S postupem času se naučí kuchyňku používat, takže již kolem 2 let si můžete „vychutnat“ jejich první lahodné pokrmy, které vám s láskou připraví.

Co si necháte od svého šéfkuchaře připravit?