Zahradní židle a křesla

Kvalitní zahradní židle, křesla a lehátka se stávají na vaší zahradě důležitou součástí, zvláště, pokud milujete vodu, slunce a koupání. Nabízíme vám možnost slunit se stylově a užívat si koupání v bazénku, nebo klidně někde u vody v přírodě.

#SHOW_MORE#

Tak se pohodlně položte na znak nebo usaďte, nastavte si dokonalou pozici zahradního lehátka a prožijte skvělé léto. Naše lehátka na zahradu se dají snadno složit a nechybí ani ochranná stříška, díky které vás slunce nespálí. Vybírat můžete dle možností rozložení, ale také podle barevného provedení. V našem sortimentu samozřejmě nechybí ani kvalitní zahradní židle a křesla různého provedení.

Zahradní posezení letem světem

Grilovací sezóna zahájena a vy stále nemáte posezení, ve kterém byste se uvelebili a užili si pohody teplých dní a příjemných večerů s přáteli? Přesuňte své pohodlí ven a využijte potenciál zahrady naplno.

 

V případě výběru nábytku na zahradu je jistě nejdůležitější zajistit si opravdu příjemné a komfortní posezení, kde můžete jen tak relaxovat, číst knížku nebo si hrát s dětmi. Nabízí se hned několik možností - od klasických židlí různého designu, přes zahradní polohovací křesla, až po luxusní lůžka.

Podívejte se s námi na naši nabídku a zjistěte, jaké výhody jednotlivé produkty přináší. Ještě pár řádků a budete vědět, jak si vybrat to pravé posezení. 

Zahradní polohovací křesla

Pryč s klasickými židlemi. Tato kategorie nabízí flexibilitu pro většinu vašich relaxačních poloh. 

Podle potřeb si můžete nastavit zádovou opěrku s rozsahem 90-160°, jiné modely nabízí polohování i spodní části (podpěry nohou). 

U jiných modelů má křeslo přednastavené různé polohy. S opěradlem se manipuluje pomocí područky, kterou najdete většinou pod madlem. U některých křesel je možnost manipulace s opěrkou i nohou.

Konstrukce tohoto zahradního křesla je zpravidla vyrobená z kvalitní a odolné oceli a je lakovaná práškovou barvou. 

Potahy těchto křesel se liší v závislosti na konkrétním produktu. Vybírat můžete z bavlny či 100 % polyesteru. Obě tyto možnosti ale zaručují opravdové pohodlí.

Podle čeho vybírat polohovací křesla?

Konstrukce zahradního křesla

Jako první byste jistě měli zvážit odolnost a provedení ocelové konstrukce. V různých produktech se může lišit jak celková konstrukce, tak třeba jen rozmístění svár. I taková maličkost může mít vliv na stabilitu. Svou roli může sehrát také průměr ocelových trubek a tloušťka jejich stěny.

Polohovatelnost zahradního křesla

Zahradní křeslo, především to polohovací, má jeden primární účel, a to zajistit vašemu tělu pohodlný odpočinek. Právě proto myslete i na možnost polohovatelnosti. 

U některých modelů najdete možnost polohovat pouze zádovou opěrku, některá jsou polohovatelná celá a u jiných máte na výběr z několika poloh. 

Důležitou roli také hraje rozsah poloh. Zde záleží na vašich preferencích a očekávání. 

Není na škodu si křeslo také vyzkoušet přímo v obchodě, abyste věděli, že vám rozsah poloh opravdu vyhovuje. 

Materiál křesla

V potaz můžete vzít i materiál sedáku. Jednodušší na údržbu jsou sedadla vyrobená z 100 % polyesteru. 

Na druhou stranu jestli toužíte po silnějším vypolstrování, můžete zvolit i prošívané sedáky s náplní. Ty jsou sice náchylnější na nepřízeň počasí, na druhou stranu je v podstatě vždy můžete sundat a hodit do pračky. 

Technické parametry zahradního křesla

Nezapomeňte zohlednit i technické parametry, jako je velikost křesla a především maximální nosnost, ta se pohybuje cca od 90 kg výš. 

Co se týče odolnosti vůči počasí, je na tom většina konstrukcí podobně. 

Zpravidla jsou tyto zahradní křesla odolná vůči vlhku, slunci, dešti, UV záření a povětrnostním vlivům. 

Odlišnosti mohou nastat v materiálu sedáků, které si drží své obvyklé vlastnosti (např. bavlna nasává vlhkost, plast může zteřet). Nic ale nemá nekonečnou životnost. Proto je dobré křesla na zimu vždy uklízet. 

Zahradní houpací křesla

Pro ty, kteří si potrpí na kapce luxusu, originality a řádné dávce pohodlí, jsou tu závěsná houpací křesla vhodná na každou zahradu. Tato křesla si lidé oblíbili už nejen na zahradu, ale mnozí z nich je bez zábran umísťují i dovnitř svých domovů. 

Díky originálnímu vzhledu a mnohým provedení bude toto houpací křeslo středobodem každé zahradní pohádky. 

Stabilní podporu tvoří ocelová konstrukce, na kterou je zavěšené křeslo různých tvarů. Koš (samotné křeslo) je spleten z ratanu a doplněný sladěnými polštáři. Pro opletení je použit technoratan, který je odolný vůči proměnlivosti počasí. 

Pro zavěšení je použita pružina a řetězy. Způsob zavěšení tak nabízí nastavitelnost vzdálenosti koše od země.

Podle čeho vybírat závěsná houpací křesla?

Konstrukce

Stejně jako u polohovacích křesel je důležité provedení konstrukce. Ta v tomto případě zajišťuje stabilitu pomocí profilového tvaru a kulaté základny. Zohlednit můžete i průměr podstavce (kulaté základny). Vyšší průměr by měl poskytovat větší stabilitu.

Design provedení

Největší odlišení v houpacích křeslech na zahradu je pravděpodobně ve stylu provedení. Koš může mít několik tvarů - od vajíčka až po oříšek. Lišit se mohou také způsobem ratanového pletení. Právě to jsou parametry, které zákazníci zvažují nejčastěji. Stejně tak je tomu i s materiálem.

Technické parametry

V čem už se jednotlivá závěsná křesla liší jsou technické parametry. Maximální nosnost se pohybuje mezi hodnotami 100-200 kg. Dále je to odolnost vůči počasí, která je vzhledem k použitým materiálům u všech modelů srovnatelná. I v tomto případě doporučujeme při nepřízni počasí alespoň přikrýt plachtou a na zimu ideálně schovat úplně. 

Tradiční zahradní křesla vs. luxusní zahradní lůžka

Kdo se pořád nemůže rozhodnout, může vsadit na klasiku, nebo si naopak dopřát pořádnou porci luxusu a odpočinku. 

Stále jsou v nabídce klasická zahradní křesla vyrobená z technoratanu. Tento odolný materiál společně s polštářovými doplňky nabízí pohodlné sezení a zároveň snadnou údržbu. Kostra tohoto zahradního posezení je vyrobená z hliníkového rámu.

Jakýmsi tuningem jsou luxusní zahradní lůžka, která nabízí nejen příjemné posezení. V takovém zahradním lůžku s baldachýnem se nemusíte bát dát dvacet i při slunečném letním dni. 

Opět jsou vyrobena z odolného technoratanu doplněná o polštářové doplňky. Baldachýn je stahovací, a tak poskytne příjemný stín, nebo naopak umožní slunečním paprskům snadný přístup. Konstrukce je i v tomto případě vyrobená z hliníkového rámu.

Závěr

Při výběru zahradního nábytku vždy myslete na technické parametry, svá očekávání a na údržbu. Nezapomeňte zahradní posezení na zimu uklidit, čímž přispějete k jejich delší životnosti. 

Doufáme, že vám náš popis pomůže v rozhodování. Komfort a zahradní relax jsou již na dosah, stačí si jen vybrat.

Nejprodávanější

Stránka 1 z 5 - 51 položek celkem
poduszka na fotel wiszacy kolo a090 03lb 100 x 100 x 10 12 cm patio 467414 02 0004655
poduszka na fotel wiszacy kolo d031 05cw 100 x 100 x 10 12 cm patio 467410 01 152429 0004652
poduszka na fotel wiszacy kolo g038 12lb 100 x 100 x 10 12 cm patio 467413 02 152457 0004654
poduszka na fotel wiszacy kolo g039 11hb 100 x 100 x 10 12 cm patio 467412 01 152447 0004653
Polohovací zahradní křeslo s podnožkou Eljas Plus L137-01PB PATIO 2_397999
Polohovací zahradní křeslo s podnožkou Galaxy Plus A003-13BB PATIO 0004647
1a 0004643
1a 0004641
1a 0004648
Polohovací zahradní křeslo s podnožkou Galaxy Plus H031-05PB PATIO 0004649
lezak santander 2w1 l113 06pb patio 464591 02 0004691
lezak santander 2w1 l116 05pb patio 464595 08 0004692
Nahoru
Další produkty