Jak zabavit malého hudebníka

Děti jsou naše budoucnost, naše chlouba, náš poklad a naši miláčkové. Rostou jako z vody a najednou zjistíme, že budeme společně s nimi slavit první rok jejich života.

Děti jsou naše budoucnost, naše chlouba, náš poklad a naši miláčkové. Rostou jako z vody a najednou zjistíme, že budeme společně s nimi slavit první rok jejich života. Oslava se samozřejmě neobejde bez babiček a dědečků, bez dortu a bez dárečků. Jakým dárkem ale obdarovat právě malé dítě, které se teprve učí poznávat svět kolem sebe? Odpověď je jednoduchá, musí to být dárek úměrný jeho věku, který nebude nijak nebezpečný a bude třeba rozvíjet jeho motoriku a dětskou fantazii.

Na trhu se můžeme setkat s mnoha interaktivními hračkami, které mají nejrůznější zvukové i světelné efekty, jenž přilákají dětskou pozornost. Interaktivní hračky jsou vlastně hračky, které doslova dítě učí vnímat, ty starší se učí mluvit, zpívat, odpovídat na otázky nebo se snaží splnit úkoly.

První seznámení s interaktivní hračkou může začít za 6 měsíců. Pro kojence jsou tyto hračky obvykle vyráběny ve formě plyšového zvířátka s funkčními knoflíky na nohou nebo rukou a mnoha hmatovými prvky pro rozvoj motorických dovedností. Čím je dítě starší, tím rozmanitější a vzrušující by pro něj měla být hračka. Ve věku 3–4 let budou třeba holčičky rády krmit, ošetřovat interaktivní dětskou panenku a chlapci si užijí prostorové myšlení pomocí dálkového ovládání hraček. Můžeme se setkat také s hračkami, které mají podobu tabletu, nebo notebooku, kde se děti pomocí obrázků učí třeba číslice nebo písmena. Cítí se pak jako dospělí a jistě se i v takovém případě dokážou dobře zabavit.

Děti se u takových hraček zabaví a v ne jednom případě můžeme najít i skrytý talent svých ratolestí. Některé interaktivní hračky totiž disponují barevnou klávesnicí, která umožňuje dítěti hru na klávesy, které jsou třeba propojeny s mikrofonem a dítko tak ke svému hraní může navíc připojit i své pěvecké nadání. Dětem se hudba líbí a to po všech stránkách, takže taková hračka, která bude vybavena nejen barevnou klávesnicí, barevným blikajícím osvětlením, ozvučením a jinými komponenty, bude jistě vhodným dárekem nejen pro malého hudebníka.