Co dělat když je třeba zůstat doma

Asi nikdo by si nepředstavoval, že jaro tohoto roku bude poněkud chmurnější. Všichni jsme se určitě těšili na jarní teplé sluníčko, jehož hřejivé paprsky nás…

Asi nikdo by si nepředstavoval, že jaro tohoto roku bude poněkud chmurnější. Všichni jsme se určitě těšili na jarní teplé sluníčko, jehož hřejivé paprsky nás jemně pošimrají na zádech. Dospělí se možná ještě trochu zabaví například čtením knih, sledováním seriálů, na které jsme neměli čas, ale děti jsou na tom trochu hůř. Daleko hůře snášejí odloučení od dětského kolektivu, nemít možnost dovádět na hřišti a nemají moc možností, jak vydat ze sebe energii. Musíme je něčím zabavit. Něčím, co upoutá jejich pozornost a alespoň na nějaký čas uklidníjejich čertíky.

Někteří rodiče se musí věnovat svým ratolestem od rána do večera a v posledních dnech také zjišťují, že učitelé nejsou pravou příčinou sporu ve škole. Děti tedy nějak musíme zaměstnat. Někdo si tak trochu hraje na učitele a snaží se vyvětlit dětem slepou mapu, vyjmenovaná slova po B nebo algebru. Pro děti to není zrovna zábava, ale zahálet také nemusí. Menší děti ale potřebují trochu více hraní a doslěpáci se jim musejí také více věnovat. Malování a kreativita je sice dobrá věc, ale děti to berou jako všední záležitost, kterou prakticky dělají v předškolním zařízení skoro pořád.

Čtení pohádek je účinným nástrojem pro rozvoj dětské fantazie. Při představování domácích loutkových představení rozvíjí dítě silný tvůrčí potenciál. Tyto vlastnosti lze zlepšit prostřednictvím vzrušujících příběhových her pro hraní rolí. Znamená to, že při hraní takových her si může dítě představit povolání jako je lékař, kuchař, mistr, kominík a podobně.

Na trhu se ovšem objevují také hračky pro děti, které jsou nejen kreativní, ale také originální. Vynikají svou univerzálností a variabilitou. Jde zejména o stavebnice, které rozvíjejí dětskou fantazii a kreativitu, ale také motoriku a logiku. Tyto hry jsou dětmi velmi oblíbené, jsou barevné, z odolných a něškodných materiálů, kdy je například potřeba doslova přišroubovat k sobě několik dílků. A aby si malí kutilové připadali oprvadu dospěle, jsou mnohé hry v tomto stylu zabaleny dokonce i do plastových kufříků, jako mají opravdoví řemeslníci. Takže hurá do světa fantazie!