Co děti tak baví na plyšových hračkách, jako jsou medvídci?

Plyšových hraček dnes najdete na trhu obrovské množství a zdaleka se nekupují jen pro děti.

Co děti tak baví na plyšových hračkách, jako jsou medvídci?

Spousta dospělých má jako koníčka sbírání plyšových medvídků i jiných podobných hraček a co si budeme povídat, občas se s nimi i mazlí. Co ale baví na plyšových postavičkách ty nejmenší a proč je tak rádi hromadí? Mnozí propadnou plyši natolik, že brzy zaplní hračkami z tohoto materiálu celé místnosti.

Zábava

První, co děti zaujme na plyšových hračkách je jejich zábavnost, neboť jsou vskutku hravé. Zvláště holčičky se velice rády mazlí se svým plyšovým miláčkem a nedají ho z ruky. Pokud jich pak mají víc, můžou si s nimi osadit celý pokojíček, vystlat s nimi postýlku, což ji činí příjemnější a vlastně i bezpečnější.

Kamarád

Hračka z plyše se stane pro menší členy rodiny kamarádem a ochráncem. Jen si vzpomeňte, kolikrát se vaše děti bály spát v pokoji. S plyšákem bude po strachu a tím pádem i po starostech. Přítel v plyšovém vydání je skvělým přítelem, dětem nikdy neodporuje a ty si ho můžou různě idealizovat a vymýšlet mu vlastní identitu.

Správná velikost

Obrovský medvěd dítko zcela jistě zaujme, ba dokonce uchvátí, ale i velice malinká plyšová hračka má svůj půvab. Velikost není nikterak dána pro různé věkové skupiny, naopak záleží jen na tom, co se dítěti nejvíce líbí. Obří plyšová hračka může sloužit i jako poduška, sedací vak či dokonce postýlka.

Celý zvěřinec

Plyšové hračky představují asi nejčastěji různá zvířátka, od zmiňovaných medvídků, přes africká zvířata, jako zebra, slon, až po zvířátka, která děti velmi dobře znají ze svého dvorku.

Pohádkové postavičky

Děti milují pohádkové příběhy, kde dobro vítězí, a platí to samozřejmě i pro kouzelné postavičky. Velmi oblíbené jsou například postavy pokémonů, šmoulů či superhrdinů. A opět musíme vyzdvihnout i pohádkové medvídky, třeba z pohádky o Máši a medvědovi nebo klasických příběhů medvídka Pú. Zkrátka, plyšové medvídky můžeme považovat za skutečnou klasiku mezi hračkami, není tajemstvím, že cena některých sběratelských kusů s historií se může vyšplhat až k milionům.