RC modely baví děti i rodiče

RC modely jsou řízeny rádiovým ovládáním, které se může naučit každý, snad s výjimkou těch nejmenších dětí. Co to znamená pro rodiče? No přece spoustu zábavy pro jejich dítka, ale také pro ně samotné.

RC modely baví děti i rodiče

 S RC modely se můžete vydovádět v různém prostředí, na výběr budete mít z autíček na dálkové ovládání, vrtulníků, kvadrokoptér i letadel. Nechybí ani možnost válčit s různými bojovými vozidly.

Ve vzduchu

Pokud se řekne RC model, mnoho lidí si představí létající modely. A je pravda, že právě drony a letadla baví zřejmě nejvíce, což je způsobeno možná naší touhou po létání již od raného věku, možná tou svobodou, kterou ovládání létajícího drona nabízí. U těch nejmenších dětí se ale vyplatí začít nejprve u jednodušších pozemních vozítek, s nimiž se naučí první krůčky v řízení. 

Na vodě

Vodní radovánky s dětmi můžete zpestřit také s lodičkou nebo rovnou pořádným zaoceánským parníkem. Vězte, že podobně, jako létající stroje, milují děti také ty, které zdolávají vodní hladinu. Vše, co je spojené s vodou, je pro větší i menší děti hodně lákavé. RC model v podobě lodě nebo dokonce ponorky, to je zábava na dlouhé hodiny, pokud vám tedy vydrží baterie.

Na souši

Pro začátky se nejlépe hodí jednoduchá autíčka a různá vozidla, která stojí pevně na zemi. Nemusíte se tak moc obávat karambolu a toho, že vaše ratolesti svůj nový dárek hned z počátku poškodí. I když, i mezi RC modely autíček se najdou taková, jejichž rychlost je obrovská. Kluci milují vojenskou techniku a bojová vozidla, ale také například nákladní techniku, vláčky nebo jiné dopravní prostředky, lépe řečeno jejich zmenšeniny. 

RC model, ať už létá, jezdí nebo plave, jako dárek nadchne a v současnosti se již nejedná o nedostupné zboží. Ceny těch nejjednodušších modelů na dálkové ovládání se pohybují již od pár stovek, drony ale můžou stát i stovky tisíc. Ty jsou však již určené výhradně pro dospělé.