Ti nejmenší a kolečkové brusle

Jízda na kolečkových bruslích je skvělým sportem, který milují dospělí a také děti. Kdy je ale vhodné pořídit vašemu dítku první inline brusle a co vše patří k nutnému vybavení? Nemyslete jen na styl, ale také na zdraví těch nejmenších a kromě kvalitních a bezpečných kolečkových bruslí jim zajistěte ideální sportovní oblečení a také dostatečnou vybavenost chrániči.

Ti nejmenší a kolečkové brusle

Kdy tedy začít s bruslením?

S inline bruslením můžou začít již malé děti kolem věku 3 let, ty šikovnější dokonce i o rok dříve. A jak již to tak s různými sporty bývá, čím dříve se jim děti začnou věnovat, tím v nich budou později lepší. Samozřejmě osvojování si správné techniky a bezpečnosti při bruslení je vždy individuální a specifické pro každé dítě. A nemusí to být hned kolečkové brusle typu inline, pro začátky postačí i stabilní brusle se dvěma řadami koleček.

Čím více chráničů, tím lépe?

Na jednu stranu platí, že čím více dítě při bruslení zabezpečíte chrániči, tím bude ve větším bezpečí, ale nic se nemá přehánět. Ani chráničů by tedy nemělo být zbytečně moc, abyste u dítka neomezili jeho pohyblivost. Postačí tedy chrániče loktů, kolen a samozřejmě především přilba.

Kvalitní dětská přilba je vždy základem, hlava je při pádu velmi zranitelným místem.

Co přináší kolečkové brusle?

 Kolečkové brusle dětem dávají radost z pohybu, to ale není zdaleka všechno. Z pohledu rodičů je důležitá také přidaná hodnota v podobě rozvoje motoriky a získání lepší fyzické kondice, která se pak hodí také při jiných dětských sportech. Kolečkové brusle jsou skvělou průpravou na zimní bruslení a letním tréninkem pro ty děti, které se věnují vrcholovým sportům, například hokeji či běžeckému lyžování.

Kolik investovat?

První brusle pro ty nejmenší nejsou tak nákladné a je to dáno jednak menším provedením, ale především tím, že děti jsou lehčí, nepotřebují tedy tak stabilní obutí. Většinou nevyvíjí takovou rychlost a tlak jako dospělí, nemusí se tedy jednat zrovna o „hyperpevné materiály“. Možná pro vás bude zbytečné pořizovat brusle za tisíce, když je můžete mít za pár stovek, vždy ale pamatujte také na to, aby byly bezpečné, tedy zejména vybavené brzdou.